بازرگانی

چاپ برگه

نکات طلایی تجاری و بازرگانی

جهت اطلاع علاقمندان به تجارت و بازرگانی ، در ذیل اطلاعات بازرگانی و تجاری مورد نیاز برای فعالیتهای اقتصادی ارائه شده است .

اطلاعات کامل فعالیت با کارت بازرگانی : دریافت کارت بازرگانی دارای یک فرایند زمانی 20 روز است . لیکن انچه در این رابطه بسیار مهم است ، کار با کارت بازرگانی است. زیرا فعالیت های وارداتی دارای مالیات زیادی است و افراد از این موضوع بی اطلاع هستند. البته فعالیت صادراتی از پرداخت مالیات معاف است .

کار ترخیص در گمرک : برای کار ترخیص در گمرک نیاز به کارت حق العمل کاری می باشد . این کارت طی ازمونی توسط گمرک هر سه سال یکبار به قبول شدگان در ازمون داده می شود . لیکن افراد بدون کارت بازرگانی نیز می توانند کار ترخیص را انجام دهند. برای این منظور افراد باید کارت بازرگانی گرفته و برای دیگران کار صادرات و واردات انجام دهند .

کار واردات کالا : واردات کالا می تواند توسط افراد حقیقی و شخصی نیز صورت گیرد و نیازی به تشکیل شرکت نمی باشد . شما باید کالایی را وارد نمایید که دارای سوداوری مناسبی باشد.

فعالیت صادراتی : صادرات همه کالاها مجاز است و افراد با دریافت کارت بازرگانی ( شخصی یا حقوقی ) می توانند کار صادرات را انجام دهند و نیازی به تشکیل شرکت نیست و انحصاری برای هیج گروه خاصی وجود ندارد .

ایجاد واحد تولیدی در بخش صنعت : شما چه بصورت شخصی و چه شرکتی می توانید یک واحد تولیدی را ایجاد نمایید . ایجاد واحد تولیدی می تولید در سه بخش کوچک ( بسته بندی خشکبار ) – متوسط ( ایجاد تولید اب معدنی ) و بزرگ ( خودروسازی – فولاد سازی و.. ( باشد . برای اخذ مجوز شما باید به اداره صنعت معدن و تجارت مراجعه نمایید .

 

  • تاریخ انتشار : آگوست 15, 2018
  • نظرات : بدون نظر
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :